Dnia 26 sierpnia 2023 odbyło się trzaskanie porcelany u Patrycji i Pawła, jak Śląski zwyczaj przed ślubem.

Zwyczajowo polterabend obywa się wieczorem przed dniem zaślubin. Jednak obecnie goście jak i narzeczeni podchodzą do sprawy nieco bardziej pragmatycznie – zabawa do późnych godzin wieczornych, często suto zakrapiana alkoholem raczej sprawia, że na drugi – weselny dzień możemy czuć się nieco zmęczeni.

Czym jest trzaskanie porcelany?

W skrócie mówiąc polterabend – to dobra, pół-spontaniczna impreza, na której obecni goście trzaskają porcelanę na znak szczęścia i pomyślności przyszłych małżonków. Polterabend często gromadzi najbliższą rodzinę, ale także sąsiadów, kolegów oraz wszystkich tych, którzy dobrze znają się z narzeczonymi, ale z różnych względów nie będą obecni na weselu.

TERAZ PODSUMOWANIE

W tej sesji brały udział 2 drony, które nagrywały obraz z dwóch perspektyw oraz kamera, która nagrywała film z dźwiękiem. Wspomagane było aparatem do poszczególnych ujęć które w późniejszej postprodukcji były wykorzystane do filmiku.

Materiał nagrany z jednego drona to pakiet mini plus materiał z drugiego drona, oraz parę ujęć foto. Dodatkowo wspomagany z dołu kamerą wraz aparatem z podobnym czasowo materiałem filmowym (czas na nagranie to raptem chwila, lecz materiał wideo był o wiele dłuższy wraz z dużą ilością foto). Przyszedł czas na postprodukcję i wybór scen oraz zsynchronizowanie całości – kilka godzin. Przedstawiona powyżej realizacja usługi to koszt 1500zł i w całości zrealizowany za darmo dla przyszłych, a w trakcie pisania artykułu już po zaślubinach, która relacja już niebawem.

Całość można zobaczyć poniżej.

OFERTA oraz z czego wynika więc cena sesji a także cennik