KATALOG STRON

Zbiór katalogów stron
darmowy i moderowany
KATALOG STRON

STRONY INTERNETOWE

Projektowanie stron internetowych
STRONY WWW
POZYCJONOWANIE STRON

POGOTOWIE KOMPUTEROWE

Naprawa i usługi komputerowe Mysłowice
POGOTOWIE KOMPUTEROWE

W dzisiejszych czasach gdzie internet stał się bardzo powszechny bardzo szybko możemy stać się ofiarą złośliwego oprogramowania.

Wirus komputerowy to program komputerowy posiadający zdolność replikacji, tak jak prawdziwy wirus - stąd jego nazwa. Wirus do swojego działania potrzebuje i wykorzystuje system operacyjny, aplikacje oraz zachowanie użytkownika komputera.oferta obejmuje:


Usuwanie wirusów komputerowych,

Wirus Plikowy- Dodaje do kodu aplikacji swój własny najczęściej są to programy z rozszerzeniem .exe lub com

Wirus Makro- Atakuje pliki dokumentów tekstowych MS Word , arkuszy kalkulacyjnych Excel , oraz Access.

Wirus Retro - Potrafi unieruchomić skaner antywirusowy lub nawet go niszczyć.

Wirus Pocztowy - Potrafi przenosić się za pomocą email na komputer jeszcze nie zarażony często wykorzystując błędy w oprogramowaniu pocztowym , ale najczęście do zarażenia dochodzi poprzez nieświadome otwarcie załącznika.

Wirus Polimorficzny - Potrafi szyfrować swój własny kod a nawet go samoczynnie zmieniać co stanowi dużą trudność dla antywirusów.

Wirus Bootsektora- Usadawia się on w pamięci bootsektora co uniemożliwia start systemu bądź równoczesny start z nim.

Dialer - Program przekierowujący zwykłe połączenie modemowe np.0202122 na nr.0-700 lub międzynarodowe.

Koń trojański (Trojan) - Program ukrywający się często w innej aplikacji , ułatwiający przejęcie komputera poprzez osobę z zewnątrz za pomocą internetu.

Robak internetowy- Rodzaj programu , którego głównym celem jest powielanie się w internecie i w ten sposób zapychanie go oraz co za tym idzie spowolnianie łączy.

Skaner heurystyczny - Skaner ten nie przeszukuje podejrzanego programu pod kątem podobieństwa ze swoją bazą wirusów tylko "obserwuje" i w razie podejrzenia wystąpienia wirusa izoluje go.

Fałszywki (Haoxy) - Jak sama nazwa wskazuje są to fałszywe alarmy wywoływane przez dowcipnisiów oraz wandali , którzy bardzo często informują o nowym bardzo groźnym wirusie i podają co trzeba zrobić. Najczęsciej są to instrukcje usunięcia ważnych dla systemu plików bez ,których windows nie może działać poprawnie.Najważniejsze jest ,aby tego typu wiadomości nie przesyłać dalej i usuwać je od razu po otrzymaniu.

Exploit - Program , który korzysta z luk w systemach operacyjnych lub programach ,aby dostać się do komputera i pomóc hakerowi w przejęciu go. W momencie zainstalowania łatki (poprawki) exploit staje się bez użyteczny.

Binder - Program potrafiący połączyć plik rozszerzeniem .jpg z .exe .Co sprawia ,że trudno odrużnić trojana połączonego ze zdjęciem od niezainfekowanego pliku.Oczywiście tylko dla ludzi każdy antywirus poradzi sobie z tym bez problemu.

Bomba logiczna - Funkcja powodująca określone działania wirusa , ale tylko w odpowiednich warunkach np. aktualna godzina , rok , data , rocznica...

Web worm - Robak internetowy ukrywający się w kodzie spreparownej strony www.

Keyloggery - Oprogramowanie pozwalające wychwycić wszystkie znaki wpisywane na klawiaturze. Następnie program taki zapisuje je na dysku ofiary lub w niektórych rodzajach wysyła je nawet e-mailem do osoby , która go zainstalowała !!!

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług.

KONTAKT

Tel: 515 262 323,
Dojazd do klienta
Na terenie MYSŁOWIC

Email: ekskalibur@vp.pl

Copyright © 2010-2013 | EKSKALIBUR A.R.